Haber

Peskov: ABD’nin Ukrayna ordusunu desteklemek için Rus varlıklarını kullanma kararı cevapsız kalmayacak

ABD’ninPeskov, kararının son derece olumsuz olduğunu belirterek, şunları söyledi: “Rusya’nın yurtdışındaki kamu, özel ve karma varlıklarının dondurulması, müsadere edilmesi veya başka şekilde alıkonulması ile ilgili tüm olayları yasaya aykırı eylemler olarak değerlendiriyoruz. ABD’nin bu yasa dışılığı sürdürmek için bir temel bulduğuna dair herhangi bir iddia, hukuki açıdan kesinlikle saçmadır. Görüş ve yargı sürecine tabi olması gerekir.”söz konusu.

Bu tür vakalarınHiçbirini görmezden gelmeyecekleri uyarısında bulunan Peskov, her vakanın ciddi adli soruşturmalara tabi tutulacağını ve cevapsızGeride kalmayacağını vurguladı.

‘ABD’nin Kiev’e seyreltilmiş uranyum mermileri tedarik etme kararı çok kötü bir haber’

ABD Ukrayna ordusuna tükenmiş uranyum mermisiParanın verilmesi kararına da tepki gösteren Peskov, bunun çok kötü bir haber olduğunu söyledi.

Kremlin Sözcüsü “İncelenmiş uranyumlu mermilerin kullanılmasının sonuçlarının sorumluluğu tamamen bu kararı alan ABD’ye ait olacaktır”uyardı.

bu ilaç mermilerinGeçmişte kullanımının kanser hastalıkları ve diğer hastalıkların sayısında önemli bir artışa yol açtığını hatırlatan Peskov, bu cinsin silahlaraSöz konusu hastalıkların, bunlarla temas eden veya bunların kullanıldığı bölgelerde yaşayan kişilerde de görüldüğünün altını çizdi.

atakum-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu