Haber

Tolgahan Sayışman deprem bölgesinde okullar açacak

Kahramanmaraş’ta meydana gelen iki büyük depremin ardından Türkiye adeta yerle bir oldu. Afet yaşandığı ilk günden itibaren deprem bölgelerine yardımda bulunan ünlü oyuncu Tolgahan Sayışman, birlikte çalıştığı dernekle takviye çalışmalarına devam ediyor.

Deprem bölgesinde okul açmaya hazırlanan Muhasebeci şu açıklamayı yaptı:

“Konut sorununu çözdük”

“Kahramanmaraş ve Gaziantep İslahiye bölgelerine ulaştırdık. Burada bir miktar yardım tırını AFAD merkezlerine yönlendirirken, bir kısmını da gönüllülerimiz aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık. 3 bin kişinin barınacağı çadır ve konteyner kentlerin kurulmasını sağladık. • Tahliye ettik ve barınma sorununu çözdük.

“Okulları açacağız”

Son olarak uzun vadede Milli Eğitim Bakanlığı ile yakın temas halindeyiz. Bakanlığımızın yönlendirmeleri doğrultusunda bölgede okullar açmayı hedefliyoruz.

“Hayattan zevk alıyorum”

Bilhassa oradaki çocuklarımızın geleceğini birlikte inşa etmeliyiz. Yaşadıkları bu tramvayı atlatmaları için elimden geleni yapacağım. Hayat acısıyla tatlısıyla devam ediyor. Tek bir amacı vardır o da; Çok çalışmak ve ülkemizin insanlarına ve devletimize nasıl daha faydalı bir birey olabilirim diye düşünmek. Bu felaketten sonra hayattan eskisi kadar zevk alamıyorum ama bu süreci de birbirimize tutunarak ama birbirimize tutunarak atlatacağımızdan hiç şüphem yok.”

caycumahaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu