Teknoloji

Kaspersky’den ChatGPT yasağı hakkında uzman yorumu

ChatGPT, İtalya’da veri koruma endişeleri ve kullanıcı verilerini depolama yasasını ihlal ettiği için yasaklandı. Kaspersky Baş Veri Bilimcisi Vladislav Tushkanov, ChatGPT’nin nasıl kullanılabileceğine ilişkin görüşlerini paylaşırken, ChatGPT kullanırken kişisel bilgilerin paylaşılmaması tavsiyesinde bulundu:

“OpenAI, veri uygulamaları konusunda şeffaftır. Ticari API’lerine giren veriler, olası kötüye kullanımları izlemek için devre dışı bırakma seçeneğiyle yalnızca kesintili olarak depolanır. Ancak bu, API dışı hizmetler için geçerli değildir.

ChatGPT arayüzü, kullanıcılara girdikleri verilerin üçüncü taraflarla paylaşılabileceği ve hizmet kalitesini artırmak için insanlar tarafından incelenebileceği konusunda bilgi verir. Bu nedenle OpenAI, bir chatbot ile sohbet ederken kendisi veya başkaları hakkında kişisel ve özel bilgileri kullanıcılarla paylaşmamalıdır. Bununla birlikte, insanların yapay konuşma araçlarıyla iletişim kurarken açık ve samimi olma eğiliminde oldukları kaydedilmiştir.

Bu nedenle, ne kadar uzun süre kullanırsanız kullanın, rastgele bir chatbot’a çevrimiçi tanıştığınız bir yabancı gibi davranmanın ve onu kişisel gizlilik yaklaşımınıza göre kullanmanın en iyisi olduğunu unutmayın.”

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

avcilarajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu